Wiadomości

Rozbił auto przed komisariatem i uciekał

Data publikacji 05.12.2016

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 22-latka podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Mężczyzna spowodował kolizję przed komisariatem i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko wpadł w ręce mundurowych. Zatrzymany znieważył funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (03.12.2016) tuż po godzinie 02:00 przy ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy.  Wówczas patrol z bydgoskiego Śródmieścia, który znajdował się na terenie komisariatu, zauważył jak nagle gasną światła na ulicy. Dodatkowo w tym samym czasie usłyszał kilka głośnych uderzeń, a następnie zobaczył jak samochód marki VW Golf uderza w barierki ochronne przy chodniku.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Tam okazało się, że kierowca uciekł. Świadkowie wskazali jego kierunek ucieczki. Mundurowi ruszyli w pościg. Po chwili zatrzymali mężczyznę. 22-latek był bardzo agresywny. Na miejscu okazało się, że zatrzymany jadąc samochodem uderzył w skrzynkę energetyczną. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Ponadto, w trakcie jego przeszukania, policjanci znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdowała się substancja w postaci kryształków.

W związku z tym, że 22-latek nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość, został przewieziony do szpitala na pobranie krwi. Tam z kolei agresor znieważył wulgaryzmami funkcjonariuszy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu już zarzut znieważenia funkcjonariusza. Natomiast, jeśli badanie krwi oraz badanie zabezpieczonej substancji potwierdzi przypuszczenia policjantów, wówczas będzie odpowiadać dodatkowo za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, a także za posiadanie narkotyków. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Powrót na górę strony