Wiadomości

Areszt dla mieszkańca gminy Koronowo za posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.11.2019

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z bydgoskiej komendy zatrzymali recydywistę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. 51-latek posiadał amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Mężczyzna był już zatrzymywany i aresztowany do sprawy rozprowadzania narkotyków. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego ustalili, że na terenie gminy Koronowo ktoś rozprowadza zakazane środki psychoaktywne. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców gminy. Był nim 51-latek. Kryminalni bardzo dobrze go znali. Mężczyzna był już wcześniej przez nich zatrzymywany i aresztowany do sprawy rozprowadzania znacznych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze przystąpili do działania i namierzyli podejrzewanego. W trakcie kontroli znaleźli przy nim porcję amfetaminy oraz trzy kolorowe tabletki ekstazy zawinięte w folię aluminiową. Następnie pojechali z nim do jego miejsca zamieszkania.

Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, kryminalni zabezpieczyli 47 sztuk tabletek ekstazy, ponad 160 g amfetaminy oraz blisko 100 g marihuany. Kryminalni znaleźli też ponad 20 tysięcy złotych oraz tzw. dilerówki. 51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić surowsza kara z uwagi na popełnienie przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Powrót na górę strony