Aktualności
-
Kom. Waldemar Grądziel wyróżniony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Za wieloletnie zaangażowanie w honorowe krwiodawstwo i oddanie ponad 20 litrów krwi nasz Kolega kom. Waldemar Grądziel - na co dzień p.o. Zastępcy Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy został wyróżniony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To wyjątkowe osiągnięcie świadczy o ogromnej wrażliwości społecznej, odpowiedzialności oraz gotowości do niesienia pomocy osobom potrzebującym, czy ratowania zdrowia, a nawet życia.
-
Śródmiejscy profilaktycy o bezpieczeństwie w czasie wakacji
Profilaktycy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście odwiedzili uczniów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania w klasach I-III było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w okresie zbliżających się wakacji.
-
Policyjni „wodniacy” rozpoczęli sezon i już dziś apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą
Bydgoscy „wodniacy” rozpoczęli sezon i zwodowali swoje policyjne łodzie motorowe na Brdzie w Bydgoszczy i na Zalewie Koronowskim w Pieczyskach. Akweny te to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie z pewnością będą się gromadzić mieszkańcy naszego miasta i regionu. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z pływaniem różnego rodzaju sprzętem. Na tym jednak nie poprzestają. Edukują również dzieci i młodzież podczas spotkań profilaktycznych dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
-
Policyjni „wodniacy” rozpoczęli sezon i już dziś apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą
Bydgoscy „wodniacy” rozpoczęli sezon i zwodowali swoje policyjne łodzie motorowe na Brdzie w Bydgoszczy i na Zalewie Koronowskim w Pieczyskach. Akweny te to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie z pewnością będą się gromadzić mieszkańcy naszego miasta i regionu. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z pływaniem różnego rodzaju sprzętem. Na tym jednak nie poprzestają. Edukują również dzieci i młodzież podczas spotkań profilaktycznych dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
-
O bezpieczeństwie na drodze w Szkole Podstawowej w Osielsku
Policjanci z Posterunku Policji w Niemczu przeprowadzili pogadanki z uczniami w Szkole Podstawowej w Osielsku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie w kontekście przepisów dotyczących użytkowników hulajnóg i rowerzystów.
-
Profilaktyczne spotkanie z Seniorami o tym, jak nie dać się oszustom i być bezpiecznym w ruchu drogowym
W Bibliotece Miejskiej w Koronowie, w ramach działań profilaktycznych prowadzonych wspólnie przez koronowskich policjantów i kierownictwo Banku Spółdzielczego w Koronowie, odbyło się spotkanie z Seniorami poświęcone bezpieczeństwu finansowemu, jak również bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
-
Policjanci z komisariatu w Koronowie uratowali nastolatkę
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci z koronowskiego komisariatu uratowali młodą dziewczynę, która targnęła się na własne życie. Podjęte przez nich czynności pozwoliły ją odnaleźć na czas i udzielić jej niezbędnej, profesjonalnej pomocy. W poszukiwaniach kluczową okazała się rola dyżurnego jednostki. Nastolatka z poważnymi obrażeniami trafiła pod opiekę medyków, ale jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
-
Śródmiejscy policjanci wzięli udział w jubileuszowym Pochodzie Finanční stráže 2026
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia wzięli udział w jubileuszowym Pochodzie Finanční stráže 2026 i pokonali 16-kilometrową dzienną trasę prowadzącą przez wymagający, górzysty teren z licznymi przewyższeniami. Tego typu wydarzenia stanowią nie tylko formę aktywności fizycznej i sprawdzenia własnych możliwości, ale również ważny element integracji środowiska służb mundurowych.
-
Białobłoccy dzielnicowi odwiedzili „Zasiedmiogórogród”
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Białych Błotach uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Zasiedmiogórogród”. Była to doskonała okazja do rozmów zarówno z dziećmi jak i ich opiekunami na temat różnych aspektów bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście nadchodzących wakacji.
-
„Bezpieczny start - bezpieczeństwo bez Ryzyka" z bydgoskimi policjantami
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w festynie „Bezpieczny start - bezpieczeństwo bez Ryzyka", który został zorganizowany przez fundację JaZDAM. Głównym celem wydarzenia była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Policjanci spotkali się z zuchami z 144 Bydgoskiej Gromady Zuchowej „Leśne Jelonki”
Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy spotkali się z członkami 144 Bydgoskiej Gromady Zuchowej „Leśne Jelonki”. W tej niecodziennej zbiórce uczestniczyło kilkudziesięciu młodych harcerzy, którzy z dużym zainteresowaniem poznawali tajniki policyjnej służby.
-
CBŚP rozbiło grupę zajmującą się handlem narkotykami w Bydgoszczy. 11 osób zatrzymanych
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działając wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy, zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, m.in. na terenie Bydgoszczy.
-
Gratulacje dla policyjnych wodniaków od Szefa garnizonu
W dniach 10-12 czerwca na terenie garnizonu lubuskiej Policji odbyły się IX Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Zwycięzcami w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej zostali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Dziś młodszemu aspirantowi Przemysławowi Rosiakowi i młodszemu aspirantowi Miłoszowi Bernatajtysowi wygranej gratulował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego mundurowego
Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Mariusz Gaik wraz z Naczelnik Wydziału Prewencji nadkomisarz Martą Turzyńską, a także komisarz Sylwia Jaworska-Kaczmarek z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego mundurowego w Szkole Technicznej i XXII Liceum Ogólnokształcącym Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
-
Działania „Trzeźwy poranek" w powiecie bydgoskim naprawdę trzeźwy
Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i podległych komisariatów skontrolowali 3497 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej, w ramach działań wojewódzkich, akcji „Trzeźwy poranek”. Wszyscy, którzy wsiedli za przysłowiowe kółko wczorajszego poranka i zostali poddani kontroli przez policjantów, byli trzeźwi.
-
Policjanci uczestniczyli w „Dniach Szwederowa”
Policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi z komisariatu na bydgoskim Szwederowie wzięli udział w 45. edycji ,,Dni Szwederowa”. Funkcjonariusze przygotowali stoisko, które przyciągnęło zarówno najmłodszych, jak i dorosłą część uczestników wydarzenia.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.
-
Świadków rozboju i uszkodzeń ciała prosimy o kontakt
Policjanci z komisariatu w Białych Błotach zwracają się z prośbą o zgłoszenie się świadków rozboju oraz uszkodzenia ciała dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło 30.05.2026 r. około godziny 22.00 r. przy ulicy przy ulicy Dębowej w Łochowie. Osoby, które były świadkami zdarzenia, bądź posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.
-
Bydgoscy policjanci i pracownicy cywilni komendy dołączyli do akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”
Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dołączyli do akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach. Tym sposobem uczestnicy biegu połączyli zdrowe z pożytecznym, gdyż opłaty startowe zasiliły już konto fundacji. Na czele tego sportowego wydarzenia stanęli Szefowie bydgoskiej komendy.

