Wiadomości

Areszt za napad na bydgoszczankę

Data publikacji 11.05.2020

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Podejrzani napadli na starszą kobietę w jej mieszkaniu. Ukradli jej między innymi telefon oraz pieniądze. Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Decyzją sądu 35 i 18-latek zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w czwartek (07.05.2020) w nocy. Około godziny 3:00 sprawcy weszli do piwnicy jednej z kamienic w centrum miasta. Tam jednak nic wartościowego nie znaleźli. Hałas dobiegający z piwnicy usłyszała 70-letnia mieszkanka kamienicy. Kobieta wyszła na korytarz sprawdzić co się dzieje. W momencie, kiedy się odezwała, jeden ze sprawców zaatakował ją i wepchnął do jej mieszkania. Tam niestety została pobita. Drugi ze sprawców ograbił jej mieszkanie ze sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy. Następnie sprawcy uciekli. Zaalarmowani sąsiedzi wezwali na miejsce policję oraz karetkę pogotowia. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa natychmiast zajęli się sprawą. Przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zaczęli gromadzić dowody. Przeglądali między innymi zapisy z kamer monitoringu. Analizując krok po kroku każdą zebraną informację, wpadli na trop podejrzewanych. Byli to dwaj mieszkańcy bydgoskiego Śródmieścia. Jeden z nich wielokrotnie notowany do podobnych przestępstw. 35 i 18-latek zostali namierzeni i zatrzymani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut rozboju. Starszy dokonał przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 35 i 18-latka na najbliższe trzy miesiące.

Powrót na górę strony