Wiadomości

Odpowiedzą za dewastacje przystanku

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Podejrzani zdewastowali wiatę przystankową. Jeden z nich będzie dodatkowo odpowiadać za kradzieże sklepowe. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po godzinie 23:00, wówczas dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o uszkodzeniu wiaty przystankowej na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że trzech sprawców kieruje się w stronę osiedla Kapuściska. Na miejsce został skierowany patrol. Dołączył do nich również patrol kryminalnych.

Funkcjonariusze zauważyli opisywanych sprawców na wysokości ulicy Wojska Polskiego 20. Mężczyźni zostali wylegitymowani i zatrzymani. Jeden z nich posiadał przy sobie klucz do kół, a drugi miał skaleczoną dłoń. Policjanci sprawdzili zdewastowany przystanek. Okazało się, że wiata ma wybite szyby. Dwóch 32-latków oraz 41-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. Cała trójka odpowie za uszkodzenie mienia. Dodatkowo jednemu z 32-latków śledczy udowodnili kradzieże. Okazało się, że mężczyzna pod koniec kwietnia okradł jeden z marketów. Podejrzany ukradł piwa, szlifierkę oraz wiertarkę. W tym samym czasie ukradł też piwa z jednej ze stacji paliw w Bydgoszczy. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony