Patrol z Fordonu ujawnił narkotyki - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrol z Fordonu ujawnił narkotyki

Data publikacji 19.01.2021

Znaczną ilość narkotyków posiadał 35-letni bydgoszczanin, którego zatrzymał patrol interwencyjny z bydgoskiego Fordonu. W jego pojeździe oraz mieszkaniu policjanci ujawnili łącznie ponad 250 gramów różnego rodzaju narkotyków. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Policjanci z Fordonu pełniąc służbę w minioną niedzielę (17.01.2021) jechali przez Strzyżawę. W pewnym momencie zwrócili uwagę na zaparkowany pod mostem samochód vw bora, a w nim czterech mężczyzn. Ci na widok patrolu zaczęli zachowywać się nerwowo. Ich nieadekwatne do sytuacji zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.  Gdy tylko podeszli do auta wyczuli dochodzący z niego zapach marihuany. W pojeździe ujawnili torbę należącą do 35-letniego mieszkańca bydgoskiego Fordonu. Znajdowały się w niej zabronione środki: ponad 50 gramów haszyszu, 10 gramów marihuany oraz kilka gramów amfetaminy i tabletki ekstazy. W związku z podejrzeniem, że bydgoszczanin może mieć więcej tego rodzaju środków policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam podczas przeszukania zabezpieczyli znaczną ilość marihuany (ponad 180 gramów), wagi, ponad 1200 pustych woreczków strunowych, a także pieniądze (niemal 25 tysięcy złotych). Ich „właściciel” został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone wstępne badania ujawnionych środków potwierdziły, że są zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Bydgoszczanin usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (19.01.2021) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.