Kierowcy na Armii Krajowej pod okiem policyjnych kamer - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kierowcy na Armii Krajowej pod okiem policyjnych kamer

Data publikacji 18.03.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy po raz kolejny obserwowali ruch pojazdów na ulicy Armii Krajowej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego przejeżdżając na czerwonym świetle przez skrzyżowanie.

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu często wykorzystują Mobilne Centrum Monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez zmotoryzowanych użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” wczoraj (17.03.2021) kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną: ul. Armii Krajowej a Zamczysko oraz ul. Armii Krajowej a Gdańska w Bydgoszczy.

Efekt wczorajszych porannych działań można zobaczyć na poniższym filmie. Widzimy na nim zachowanie kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie w momencie, gdy mają już czerwone światło. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Każdy z nich został przez policjantów ukarany 300-złotowym mandatem karnym. Natomiast inny kierowca otrzymał 50-złotowy mandat karny za zły stan techniczny pojazdu.

Tego typu działania bydgoskich policjantów są organizowane cyklicznie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.83 MB)

Pliki do pobrania

  • 196.5 KB
    deskrypcja tekstowa do filmu