Wiadomości

Areszt dla dilera narkotykowego

Data publikacji 30.03.2021

Policjanci z wydziału narkotykowego i pseudokibiców bydgoskiej komendy zatrzymali dilera narkotykowego. 28-latek w mieszkaniu posiadał marihuanę, amfetaminę i MDMA. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich rozprowadzania. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Do sprawy został zatrzymany również jeden z jego klientów, który usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Wszystko miało swój początek w miniony czwartek (25.03.2021) wówczas policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i pseudokibiców bydgoskiej komendy, przy skrzyżowaniu ulicy Kruszwickiej i Świętej Trójcy, zatrzymali do kontroli kierującego skodą. 28-latek w trakcie interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Oczywiście nie bez powodu. Z samochodu wydobywał się wyraźny zapach marihuany. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili kierowcę i auto. Bydgoszczanin miał przy sobie ponad 5g marihuany, które chwilę wcześniej zakupił od dilera narkotykowego. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. To jednak nie był koniec sprawy.

Policjanci z bydgoskiej komendy ustalili osobę, która zaopatrywała podejrzanego w narkotyki. Następnego dnia (26.03.2021) funkcjonariusze przystąpili do realizacji i namierzyli podejrzewanego w jednym z mieszkań przy ulicy Gackowskiego w Bydgoszczy. Po południu weszli do jego mieszkania. 28-latek był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. W wyniku przeszukania pomieszczeń, kryminalni zabezpieczyli blisko 100g marihuany, 15g amfetaminy, 17g MDMA, pakiet pustych woreczków strunowych, zgrzewarkę elektryczną oraz pieniądze. W czasie kiedy poicjanci wykonywali swoje czynności, do drzwi mieszkania podszedł jeden z klientów zatrzymanego. Gdy zorientował się, że w mieszkaniu są policjanci, szybkim krokiem próbował oddalić się stamtąd. Mężczyzna został wylegitymowany, przesłuchany i zwolniony. Natomiast 28-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz handlu nimi. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Następnie oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony