Psy Baksi i Oran zasiliły szeregi bydgoskiej komendy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Psy Baksi i Oran zasiliły szeregi bydgoskiej komendy

Data publikacji 01.04.2021

Dwa psy służbowe owczarek belgijski – Baksi oraz owczarek niemiecki – Oran, po zakończonym kilka dni temu szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, wstąpiły w szeregi Ogniwa Przewodników Psów Służbowych w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Pół roku temu asp. sztab. Krzysztof Dąbrowski oraz sierż. Przemysław Kubiak rozpoczęli szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 

Asp. sztab. Krzysztof Dąbrowski rozpoczął swą przygodę z nowym dwuletnim czworonożnym partnerem Baksi, z którym wspólnie będą uczestniczyć w zadaniach związanych z ujawnianiem zabronionych środków odurzających. Baksi zastąpiła Harego- poprzedniego podopiecznego asp. szt. Dąbrowskiego. Hary w ubiegłym roku odszedł na zasłużoną emeryturę.

Natomiast sierż. Przemysław Kubiak rozpocznie swą przygodę z rocznym czworonożnym przyjacielem Oranem, z którym wspólnie będą patrolować ulice Bydgoszczy oraz pomagać przy szukaniu osób zaginionych i sprawców przestępstw związanych m.in. z włamaniami czy kradzieżami.

Jesteśmy pewni, że ich wspólna praca oraz zaangażowanie w służbie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu.

  • Policjanci stoją z psami przy tablicy informacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
  • Policjanci stoją z psami na tle policyjnego radiowozu.
  • Pies leży na trawie trzymając w pysku piłeczkę do ćwiczeń.
  • Krzysztof Dąbrowski ze swoim psem stoją przy radiowozie.