Wiadomości

Po służbie śródmiejska policjantka rozpoznała i zatrzymała sprawców dwóch rozbojów

Data publikacji 18.05.2021

Policjantka z bydgoskiego Śródmieścia w czasie wolnym od służby rozpoznała sprawców rozbojów. Razem z kryminalnymi oraz patrolem prewencji zatrzymała napastników. Zatrzymani 23 i 21-latek napadli na dwie osoby, zabierając między innymi telefon komórkowy. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem, wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o rozboju w Parku im. Witosa w Bydgoszczy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Osoby te używając przemocy zabrały mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Na miejsce został skierowany patrol kryminalnych ze Śródmieścia. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawców. Następnie zaczęli sprawdzać pobliskie ulice.

W trakcie penetracji terenu uzyskali informację o drugim rozboju w okolicy Placu Poznańskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcami są te same osoby. Ponadto, do napadu użyli pałki teleskopowej. Policjanci pojechali w kierunku ulicy Kruszwickiej. Po chwili funkcjonariusze otrzymali kolejną informację od dyżurnego oraz ich koleżanki z komisariatu, że sprawcy jadą autobusem linii nr 77.

Okazało się, że policjantka rozpoznała sprawców w autobusie, gdy wracała po służbie do domu. Doskonale znała ich rysopis, ponieważ przed zakończeniem służby przyjmowała zgłoszenie o rozboju na dyżurce śródmiejskiego komisariatu. Funkcjonariuszka natychmiast poinformowała telefonicznie o tym fakcie dyżurnego oraz kolegów, którzy szukali napastników. Była z nimi w stałym kontakcie.

Sprawcy wysiedli na przystanku przy ulicy Focha. Za nimi wysiadła również policjantka. Kryminalni znając ich dokładną lokalizację, razem z drugim patrolem prewencji, a także policjantką zatrzymali sprawców. Przy jednym z nich zabezpieczyli pałkę teleskopową. 23 i 21-latek byli agresywni. Zostali obezwładnieni i doprowadzeni do śródmiejskiego komisariatu. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 23 i 21-latkowi zarzuty dotyczące rozboju i usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Powrót na górę strony