Wiadomości

Harcerze mówią „Nie” narkotykom i dopalaczom

Data publikacji 14.07.2021

Bydgoscy profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili warsztaty szkoleniowe na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież dla kadry wychowawców przebywających na koloniach w Harcerskim Ośrodku Obozowym Pólko w pobliżu Zalewu Koronowskiego.

W dniu (13.07.2021) funkcjonariusz mł. asp. Rafał Wohlfeil oraz profilaktyk policyjny Beata Rogawska-Schmidt z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla kadry wychowawców- harcerzy na temat narkotyków i dopalaczy. Podczas szkolenia przedstawiono charakterystykę narkotyków i dopalaczy, omówiono fazy uzależnienia oraz negatywne skutki ich zażywania. W szkoleniu wykorzystano narzędzie profilaktyczne w postaci walizki edukacyjnej, gdzie są przedstawione atrapy narkotyków oraz narzędzia do ich dystrybucji i przechowywania.

W warsztatach młodzi wychowawcy musieli zmierzyć się z przygotowanymi scenariuszami scenek oraz z przygotowanymi zagadkami edukacyjnymi w których chętnie brali udział.

Pod koniec zajęć funkcjonariusze podkreślili, iż nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej i przedstawili odpowiedzialność prawną za wytwarzanie, nakłanianie do użycia, branie lub handel tymi środkami.

  • Policjanci i harcerze podczas szkolenia. Harcerze siedzą przy stole, a przed nimi stoi policjant i policyjny profilaktyk.
  • Harcerze odgrywają scenkę szkoleniową. Część z uczestników się temu przygląda.
  • Harcerze podczas szkolenia.
Powrót na górę strony