Wiadomości

Policjanci z Wyżyn czuwają nad bezpieczeństwem obozowiczów

W ostatnich dniach mamy bardzo zmienną pogodę, z burzami i silnymi opadami deszczu. Z tego względu policjanci z bydgoskich Wyżyn, wspólnie z innymi służbami, czuwają nad bezpieczeństwem uczestnioków obozu na terenie Leśnictwa Emilianowo.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny w ramach działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wypoczywającej młodzieży ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" – Federacja Skautingu Europejskiego na terenie Leśnictwa Emilianowo systematycznie przeprowadzają kontrole obozu. W działania te oprócz Policji zaangażowani są przedstawiciele inych służb takich jak: Nadleśnictwo Bydgoszcz, OSP Brzoza, władze gminy Nowa Wieś Wielka.

Już pierwszego dnia trwania obozu z uczestnikami przeprowadzono rozmowę związaną z bezpiecznym spędzaniem czasu w trakcie wypoczynku letniego oraz omówiono sposoby komunikacji w przypadku wystąpienia zagrożenia.

W trakcie cyklicznych wizyt w obozowisku funkcjonariusze zwracają uwagę na prawidłowe oznakowanie dróg dojazdowych do obozu oraz drożność ścieżek ewakuacyjnych by w przypadku wystąpienia zagrożenia harcerze sprawnie opuścili obozowisko i znaleźli bezpieczne schronienie.

Powrót na górę strony