Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"- pokaz ratownictwa wodnego, ale nie tylko podczas oficjalnego otwarcia plaży w Pieczyskach

Data publikacji 20.07.2021

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w ramach tej akcji kujawsko-pomorscy policjanci uczestniczyli w oficjalnym otwarciu plaży w Pieczyskach połączonym z piknikiem rodzinnym „Bezpieczne Wakacje”.

Udział w sobotniej (17.07.2021) imprezie wzięli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu, którzy wspólnie z policjantami z komisariatu w Koronowie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” uświadamiali, jak zapewnić bezpieczny wypoczynek osób przebywających w wodzie lub nad wodą w trakcie wakacji.

W ramach działań profilaktycznych przygotowane zostały różnego rodzaju konkursy i zabawy edukacyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. W trakcie trwania imprezy dzieci mogły poznać pracę technika policyjnego, obejrzeć sprzęt policyjny, oznakować rower oraz dzięki współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego UW w Bydgoszczy zapoznać się z prelekcją profilaktyczną związaną z zasadami korzystania z numeru alarmowego 112.

Kolejną atrakcją była możliwość spotkania się z Przewodnikiem Psa Służbowego Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, który po pokazie tresury omówił bezpieczne zachowania w kontakcie z psem.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa wodnego, w którym wzięli udział policjanci z Komend Miejskich Policji w Bydgoszczy, Włocławku, Toruniu, Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, WOPR i Ochotnicza Straż Pożarna. Pokaz został przygotowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Największą atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z maskotką kujawsko-pomorskiej Policji POLFINKIEM i maskotką Banku Spółdzielczego w Koronowie BANKUSIEM, które podczas wspólnych spacerów na plaży rozdawały upominki dzieciom i ich rodzinom w związku z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji, w tym opaski „niezgubki” dla dzieci na rękę .

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem działaniami funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji w ramach akcji „Zostań kimś wyjątkowym”.

 • Dwie dziewczynki stoją przy namiocie Komendy miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjant trzyma "magiczną tubę" przed którą patrzy jedna z dziewczynek.
 • Dzieci i ich opiekunowie przy namiocie profilaktycznym Komendy miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjant rozmawia z dziećmi.
 • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy wraz z Burmistrzem Koronowa oraz dwiema kobietami stoją przed wstęgą. W tle Zalew Koronowski i plaża.
 • Służby pływają łodziami służbowymi.
 • Służby podczas jednej ze scenek sytuacyjnych odgrywanych podczas pokazu- wyciąganie osoby nieprzytomnej z wody.
 • quady policyjne zaparkowane przy brzegu
 • Prezentacja na wodzie jednostek pływających wszystkich służb biorących udział w pokazie.
 • Zabawy z dziećmi- mini zawody sportowe prowadzone przez policjantów.
 • Policjant kuca przy dziewczynce, która trzyma bojkę ratowniczą i ma pokonać stojący przed nią slalom.
 • Maskotki policji kujawsko-pomorskiej i Banku Spółdzielczego w Koronowie chodzą po deptaku wśród plażowiczów.
 • Polfinek podczas spaceru po deptaku w Pieczyskach.
 • Policjant z psem służbowym rozmawia z dziećmi siedzącymi przed nim w półkolu.
 • Policjant z psem służbowym podczas prelekcji dla dzieci.
 • Dzieci prezentują pozycję żółwia na wypadek ataku przez psa.
 • Dzieci na stoisku Wodnego pogotowia ratunkowego.

Film https://youtu.be/OxkhZ41o0NM

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony