Wiadomości

Wykroczenia uczestników ruchu drogowego w oku kamery policyjnego drona

Data publikacji 03.08.2021

Policyjny dron ponownie wzbił się nad drogi miasta oraz powiatu. Z „góry” funkcjonariusze wydziały ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie kierowców. Niestety zachowanie kilku z nich, w tym rowerzystów odbiegały od prawidłowych.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie wykorzystali drona do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. Tym razem „pod lupę” wzięli niestrzeżony przejazd kolejowy w miejscowości Otorowo, a później ulicę Wyszyńskiego, w okolicy przejścia dla pieszych.

Niestety okazuje się, że niektórzy kierowcy, a także rowerzyści ignorują oznakowanie znajdujące się przed przejazdem kolejowym. Mowa oczywiście o znaku „STOP”. Znak ten nie stoi tam bez powodu. Zatrzymanie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pociąg to gwarancja bezpieczeństwa.

Natomiast w przypadku przejść dla pieszych, to jak widać, nie wszyscy jeszcze wiedzą, że należy ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście. Przypomnijmy, że ulica Wyszyńskiego w Bydgoszczy to bardzo ruchliwa ulica, która wchodzi w skład drogi krajowej nr 5, przebiegającej przez miasto.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 16 pojazdów i ujawnili 13 wykroczeń. Nałożyli osiem mandatów karnych, sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, a w przypadku trzech osób zastosowali pouczenie.

Policjanci „drogówki” zapowiadają kolejne niezapowiedziane kontrole.

Film https://youtu.be/ikm2-8mOMu8

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony