Wiadomości

Odpowiedzą za włamanie do sklepu

Data publikacji 03.08.2021

Policjanci z fordońskiego komisariatu zatrzymali sprawców włamania do sklepu monopolowego. Jeden z nich został zatrzymany tuż po zdarzeniu. 18 i 17-latek ukradli alkohol. Policjanci przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży z włamaniem.

Do zdarzenia doszło przed godzina 2:00 w nocy, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego ze sklepów monopolowych w Fordonie. Na miejsce natychmiast pojechali fordońscy kryminalni. Tam czekał na nich właściciel sklepu. Okazało się, że sprawcy po odgięciu rolety i wybiciu szyby ukradli alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring w sklepie. Włamanie wraz z dwoma sprawcami zostało zarejestrowane na kamerze.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia, policjanci zauważyli trzech mężczyzn wychodzących z pobliskiego lasku. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi sprawcy włamania. Kryminalni udali się za nimi. Na wysokości osiedla GOPR mężczyźni zaczęli uciekać. Podczas pościgu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. 18-latek miał widoczne otarcia na skórze i krew na rękach. Zatrzymany był pijany. Trafił do policyjnego aresztu.

To nie był koniec. Funkcjonariusze ustalili do sprawy drugiego ze sprawców. 17-latek został zatrzymany następnego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony