Wiadomości

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 26.08.2021

Bydgoscy wywiadowcy zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z których można by było zrobić ponad 50 porcji narkotyków. Dodatkowo usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

We wtorek (24.08.2021) koło południa patrol bydgoskich wywiadowców zauważył na ulicy Karpackiej bmw, którego kierowca nie zasygnalizował zmiany kierunku jazdy na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Karpacka w Bydgoszczy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie legitymowania policjanci zauważyli obok hamulca ręcznego woreczek z białym proszkiem. Kierowca przyznał, że to jego. Co więcej, okazało się, że na tylnej kanapie w plecaku przewozi marihuanę. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do bydgoskiej komendy, gdzie funkcjonariusze przebadali go narkotesterem. Wstępny wynik badania wykazał w organizmie marihuanę oraz amfetaminę. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Następnie przewieźli go do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam, wstępne badania narkotesterem wykazały, że w zabezpieczonych woreczkach znajduje się amfetamina oraz marihuana. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (26.08.2021) śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pod ich wpływem. Teraz może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony