Wiadomości

„Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem - nosimy odblaski”

Data publikacji 07.09.2021

Krótkie przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a następnie sprawdzenie teorii w praktyce. Tak rozpoczęły dzisiaj (07.09.2021) swoje lekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów 2 w Bydgoszczy. W ten sposób policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem - nosimy odblaski” zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem  - nosimy odblaski”, zrealizowali pierwsze zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Do akcji włączyły się: Polski Związek Motorowy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przypominając dzieciakom, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Akcja ta ma na celu informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą w klasach pierwszych jest ważnym elementem realizowanych działań profilaktycznych. Ponadto, dzięki tej akcji zwrócono uwagę kierowców na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół. Udział policjantów w pogadankach na ten temat jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Jak co roku, podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem  - nosimy odblaski”, mundurowi wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji, przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Dzisiaj (07.09.2021) przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Kombatantów, policjanci przeprowadzili lekcję bezpieczeństwa wśród dzieci klas I-III. Podczas zajęć przy najbliższym przejściu dla pieszych wszystkie dzieci razem z "Polfinkiem" oraz funkcjonariuszami mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, pokonując wraz z policjantami przejście dla pieszych.

Podczas spotkania Pan Dariusz Porbes, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Pan Łukasz Chorzępa przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy, w ramach akcji rozdawali uczniom odblaski oraz kamizelki odblaskowe, aby przypomnieć jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Lekcja była pełna wrażeń. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze atrakcją, a doświadczenie funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych, a nawet wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły jest nie do przecenienia.

W kolejnych dniach policjanci odwiedzą dzieci w kolejnych placówkach oświatowych na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Poniżej załączony jest harmonogram spotkań z dziećmi.

 

 • Policjanci wraz z Polfinkiem rozmawiają z dziećmi przed szkołą.
 • Policjanci i Polfinek podczas prelekcji dla dzieci przed szkołą.
 • Uczestnicy spotkania podczas rozmowy przed szkołą.
 • Dzieci podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych w towarzystwie Polfinka i policjantów.
 • Dzieci podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.
 • Polfinek idzie wraz z uczniami w stronę przejścia dla pieszych.
 • Grupa dzieci wchodzi na przejście dla pieszych. Przed nimi idzie Polfinek.
 • Policjant i Polfinek prowadzą uczniów przez przejścia dla pieszych. Po lewej stronie widoczny nadjeżdżający tramwaj.
 • Policjanci rozmawiają z dziećmi po przejściu przez pasy na dwóch jezdniach.
 • Uczniowie zmierzający po przejściach dla pieszych w stronę szkoły.
 • Policjant rozdaje uczniom odblaski i zakłada je na rękę.
 • Polfinek przybija z uczennicą tak zwaną piątkę.
 • Polfinek przybija z uczennicą tak zwanego żółwika.
 • Policjanci wraz z Polfinkiem prowadzą pogadankę z uczniami w rejonie szkoły.
 • Policjanci nadzorują przechodzenie uczniów przez przejście dla pieszych.

Pliki do pobrania

 • 83.52 KB
  HARMONOGRAM AKCJI
Powrót na górę strony