Wiadomości

"Bezpieczna droga" – zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu "Green Garden"

Data publikacji 07.09.2021

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo odwiedzili dzieci z przedszkola "Green Garden" mieszczącego się przy ulicy Wały Jagiellońskie 14 w Bydgoszczy. Goście rozmawiali z najmłodszymi między innymi o bezpieczeństwie na drodze.

Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej z bohaterami Alą, Krzysiem i ich tatą policjantem wspólnie z najmłodszymi analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Przedszkolaki rozmawiały z funkcjonariuszem o tym, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny. Ochotnicy pod okiem funkcjonariusza ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Prowadzący przekazali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków. Efekt, jaki dają dzieci oglądały w magicznej tubie.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć pytań od najmłodszych dotyczących pracy policjanta, na które prowadzący wyczerpująco odpowiadali.

W związku z tym, że przedszkolaki były zainteresowane zawodem policjanta bardzo chciały obejrzeć radiowóz, co było ostatnim punktem wizyty. Podopieczni "Green Garden" zaprosili prowadzących na kolejne spotkanie do Placówki.

  • policjant pokazuje dzieciom policyjny radiowóz
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policjant pokazuje dzieciom kajdanki
Powrót na górę strony