Wiadomości

O pracy policjanta i nie tylko z uczniami Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Data publikacji 07.09.2021

Od wczoraj (06.09.2021) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzą cykl spotkań z uczniami Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy.

Tematyką przewodnią spotkania było zapoznanie młodzieży z klas mundurowych m.in. o profilu policyjnym z zawodem i pracą POLICJANTA. Do ww. przedsięwzięcia zaproszeni zostali: Technik Techniki Kryminalistycznej, Przewodnicy Psów Służbowych, Funkcjonariusze Ogniwa Wodnego, Ruchu Drogowego i Sztabu Policji w Bydgoszczy.

Podczas spotkania z ww. przedstawicielami poszczególnych wydziałów młodzież dowiedziała się  jak specyficzna jest służba w Policji. Jakie są poszczególne zadania w danych wydziałach i jednostkach przypisane do konkretnego charakteru pełnionej służby na danym stanowisku. Dodatkowo uczniowie mogli również zapoznać się ze sprzętem policyjnym wykorzystywanym na co dzień w służbie. Podczas spotkania uczestnicy zadawali pytania m. in. dot. przepisów ruchu drogowego i konsekwencji związanych z ich nieprzestrzeganiem.

  • policjanci i uczniowie podczas zajęć prowadzonych w terenie zielonym. Uczestnicy siedzą na ławkach ustawionych w kwadrat.
  • Policjanci podczas prowadzenia pogadanki.
  • Uczestnicy podczas spotkania.
Powrót na górę strony