Wiadomości

Lekcja bezpieczeństwa w teorii i w praktyce

"Bezpieczna droga do szkoły" – ważny temat, który profilaktycy z z komisariatu na Szwederowie podjęli z uczniami klas pierwszych rozpoczynającymi naukę w Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Zespół profilaktyków zajmujących się problematyką nieletnich z komisariatu na Szwederowie, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, spotyka się z najmłodszymi uczniami, aby rozmawiać z nimi na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". Wszystko po to, aby ich pierwsze kroki skierowane do placówki były zawsze rozważne i zgodne z zasadami ruchu drogowego.

Prowadzący, korzystając z prezentacji multimedialnej i wspólnie z najmłodszymi oglądając scenki, analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Pierwszoklasiści dzielili się spostrzeżeniami na temat tego, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny.

Najbardziej atrakcyjną i praktyczną częścią spotkania było wyjście uczniów na przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły. Tam pod opieką funkcjonariuszy ćwiczyli przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Najmłodsi podczas spotkania wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa – zarówno w teorii jak i- co najważniejsze w praktyce.

Zajęcia o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą realizowane przez Zespół ds. nieletnich także w innych placówkach oświatowych w podległym rejonie.

Powrót na górę strony