Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem - nosimy odblaski

Data publikacji 14.09.2021

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim powrót dzieci do szkół. Policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, w sposób szczególny objęli swoimi działaniami najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

W ramach corocznie organizowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”, policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły oraz przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Podkreślono również nieprzecenioną rolę odblasków. 

Następnie wraz z dziećmi i opiekunami klas, policjanci szli na przejście dla pieszych, by dotychczasową teorię, wprowadzić w życie. Okazało się, co potwierdzali najmłodsi, że praktyka jest zdecydowanie trudniejsza. Każdy uczeń jednak chętnie podejmował wyzwanie i po kilku „treningach” wzorowo wcielał w życie przepisy ruchu drogowego.

W ostatnich dniach (9-13.09.202), w tym ważnym przedsięwzięciu towarzyszył wszystkim, jednocześnie zachwycając swoją obecnością, przyjaciel kujawsko-pomorskich policjantów - Polfin, który jest naszą branżową wizytówką. W tym roku, Polfina i policjantów gościli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy, Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy.

  • Polfinek, trzymając za ręce dwójkę dzieci ubranych w kamizelki odblaskowe, przeprowadza przez przejście dla pieszych. Obok stoi umundurowana policjantka
  • Polfinek przeprowadza dwójkę dzieci przez przejście dla pieszych. Obok stoi umundurowana policjantka
  • policjantka rozmawia przed szkołą z dziećmi. Obok stoi Polfinek
  • policjanci rozmawiają z dziećmi. Obok stoi Polfinek
  • policjanci i Polfinek stoją w grupie razem z dziećmi
  • Polfinek i policjant przeprowadzają grupę dzieci przez przejście dla pieszych
Powrót na górę strony