Wiadomości

Odpowie za dewastacje aut

Data publikacji 05.10.2021

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał podejrzanego o uszkodzenie mienia. 33-latek zdewastował dwa pojazdy. Szybka reakcja świadka pozwoliła na sprawne i skuteczne zatrzymanie mężczyzny przez policjantów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

Dzisiaj (5.10.2021) przed godziną 1:00 w nocy dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch pojazdów. Na ulicę Św. Trójcy w Bydgoszczy został skierowany patrol z bydgoskiego Szwederowa. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającego. Z jego relacji wynikało, że sprawca dewastacji aut poszedł w kierunku pobliskiej restauracji. Funkcjonariusze natychmiast poszli we skazanym kierunku.

Chwilę później zauważyli opisywanego mężczyznę. Ten, w rozmowie z policjantami, przyznał się do uszkodzenia samochodów. Niemniej jednak, nadal był agresywny. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenia dwóch pojazdów. Auta miały uszkodzone lusterka. W jednym z nich uszkodzona była też prawa przednia szyba. Zatrzymany został dowieziony do komisariatu. 33-latek usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony