Wiadomości

Bydgoscy policjanci i CBŚP zabezpieczyli kokainę oraz broń palną

Data publikacji 10.01.2022

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego oraz funkcjonariusze z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 52-latka do sprawy narkotykowej. Policjanci zabezpieczyli ponad pól kilograma kokainy. Dodatkowo znaleźli trzy jednostki broni palnej z ostrą amunicją. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z funkcjonariuszami z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może być zamieszany w proceder narkotykowy. Trop doprowadził ich do znanego im już 52-latka. Z ich wiedzy wynikało, że może być w posiadaniu zakazanych środków psychoaktywnych.

W minionym tygodniu funkcjonariusze wspólnie przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres na bydgoskim Wzgórzu Wolności. Tam „weszli” do mieszkania podejrzewanego.

W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli kilkanaście woreczków z białym i różowym proszkiem. Zabezpieczyli też wagę elektroniczną, pieniądze, złotą biżuterię, a także kastet, pałkę teleskopową oraz paralizator z dwoma kartridżami. Funkcjonariusze przeszukali dwa samochody, garaż oraz piwnicę. Na miejsce wezwali też przewodnika z psem służbowym do wykrywania narkotyków.

Podczas przemieszczania się korytarzem prowadzącym do piwnicy, pies zaczął wskazywać na skrzynki z instalacją, zawieszone na ścianie i zamykane na klucz. Okazało się, że klucz do tych skrzynek posiadał 52-latek. Policjanci otworzyli dwie skrzynki, w których znaleźli kolejne większe woreczki z białym i różowym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to kokaina oraz MDMA. Łącznie zabezpieczone zostało ponad pół kilograma kokainy i blisko 50g MDMA.

To jednak nie wszystko. W skrzynkach znaleźli też broń palną. Dokładnie dwa pistolety z magazynkami wypełnionymi ostrą amunicją oraz rewolwer wraz z nabojami. Dodatkowo znaleźli kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Wszystko zostało zabezpieczone.

Bydgoszczanin został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni oraz amunicji.

Następnie doprowadzili 52-latka do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  • woreczki z białym proszkiem leżą w środku otwartej skrzynki
  • woreczki z białym proszkiem leżą w środku otwartej skrzynki
  • czarny pistolet, magazynek z nabojami i woreczek z proszkiem leży na białej kartce
  • czarny pistolet z dwoma magazynkami z nabojami leżą na białej kartce
  • rewolwer w kaburze, woreczki z białym i zielonym proszkiem leżą na białej kartce
  • trzy woreczki z białym i różowym proszkiem leżą na białej kartce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony