Wiadomości

Policjanci przyłapali włamywaczy na gorącym uczynku

Data publikacji 11.02.2022

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał na gorącym uczynku dwóch mężczyzn plądrujących pustostan. 25 i 22-latek kradli metalowe elementy do sprzedaży na złom. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, a także uszkodzenia mienia.

W środę (8.02.2022) wieczorem dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego z pustostanów na bydgoskim Szwederowie. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn wykręcających krany i wyrywających kable elektryczne ze ścian. Część zrabowanych przedmiotów była przygotowana do wyniesienia. 25 i 22-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Okazało się, że kilka dni wcześniej wybili okno w okradanym przez nich pustostanie. Straty oszacowano na ponad 2000 złotych.

Powrót na górę strony