Wiadomości

Poszukiwany z narkotykami wpadł w ręce soleckich policjantów

Data publikacji 04.03.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zatrzymali 33-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Opolu. Dodatkowo znaleźli należącą do niego marihuanę. Policjanci doprowadzili mężczyznę do aresztu śledczego. Teraz najbliższy rok spędzi w więzieniu.

W środę (2.03.2022) około godziny 15:30 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim otrzymał informację od mieszkańca miasta, że w jednym z mieszkań przy ulicy Bydgoskiej gra bardzo głośno muzyka, co nie daje spokoju mieszkańcom tego budynku. Dodatkowo z ustaleń dzielnicowego wynikało, że do mieszkania niedawno wprowadził się tam nowy lokator. Z jego wiedzy wynikało też, że może posiadać zakazane środki psychoaktywne.

Dzielnicowy poinformował o zgłoszeniu dyżurnego bydgoskiej policji, który skierował pod wskazany adres policyjny patrol. Na miejscu w mieszkaniu policjanci zastali 28-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie  okazało się, że 33-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Opolu celem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Mężczyzna, gdy usłyszał, że będzie zatrzymany, próbował uciekać. Stał się agresywny i zaczął się szarpać z policjantami. Niemniej jednak, szybko został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. W trakcie interwencji policjanci znaleźli w mieszkaniu woreczek z zielonym suszem roślinnym, który należał do mężczyzny. 33-latek został dowieziony do soleckiego komisariatu.

Tam badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Natomiast jego 28-letnia partnerka, za zakłócenie spokoju publicznego, została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili poszukiwanego do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Teraz mężczyzna najbliższy rok spędzi za kratami zakładu karnego odbywając karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Powrót na górę strony