Wiadomości

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zabezpieczyli podrobiony towar

Data publikacji 15.03.2022

31-latka wpadła w ręce policjantów z bydgoskich Wyżyn na jednym z miejskich targowisk. Kobieta handlowała podrobionymi produktami znanych markowych firm odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 169 sztuk różnego rodzaju ubrań. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.03.2021) na targowisku przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Wcześniej kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili, że na jednym ze stoisk bazaru sprzedawane są podrobione markowe ubrania. Funkcjonariusze przed południem przystąpili do działania.

W trakcie kontroli targowiska, policjanci namierzyli kobietę, która oferowała do sprzedaży, za bardzo niska cenę, markowe rzeczy różnych znanych firm. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, kryminalni zatrzymali 31-latkę i zabezpieczyli jej towar. Łącznie 169 sztuk różnego rodzaju odzieży, między innymi koszulki, bluzy oraz spodnie.

Zatrzymana kobieta została doprowadzona do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam śledczy przesłuchali ją w charakterze świadka, a następnie zwolnili. Teraz funkcjonariusze kontaktują się z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy i przyjmują zawiadomienia dotyczące naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Zebrany w tej sprawie materiał pozwoli na przedstawienie zarzutów.

  • odzież spakowana w worki foliowe leży wystawiona na stoliku na bazarze
  • rozpakowane ubrania leżą w kupie na podłodze
  • policjant siedzi na krześle przed biurkiem i patrzy w stojący obok monitor. Na przeciwko siedzi zatrzymana kobieta
Powrót na górę strony