Wiadomości

22-latek odpowie za kradzież telefonów

Data publikacji 08.04.2022

Policjanci z bydgoskiej komendy oraz Fordonu zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów w Fordonie dwa telefony komórkowe warte ponad 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że na terenie jednego ze sklepów w Fordonie doszło do kradzieży telefonów komórkowych.

Fordońscy policjanci przyjęli od sklepu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, z którego wynikało, że do kradzieży doszło na początku tygodnia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu ukradł dwa telefony o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Do sprawy został zabezpieczyli monitoring.

W wyniku analizy zabezpieczonego materiału dowodowego bydgoscy kryminalni wytypowali podejrzewanego. Okazał się nim być, dobrze znany funkcjonariuszom, 22-latek. W środę (4.04.2022) kryminalni z bydgoskiej komendy oraz Fordonu przystąpili do realizacji i weszli na teren jednej z posesji w powiecie bydgoskim. Tam zatrzymali 22-latka, a także odzyskali dwa skradzione telefony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z fordońskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

Powrót na górę strony