Wiadomości

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 11.04.2022

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali parę podejrzaną o kradzież rozbójniczą. 43-latek i jego partnerka okradli jeden ze sklepów drogeryjnych. Następnie zaatakowali interweniującego pracownika sklepu. Decyzją sądu 43-latek został aresztowany na dwa miesiące. O dalszym losie pary zadecyduje już sąd.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu we wtorek (5.04.2022), wówczas w jednym ze sklepów drogeryjnych przy ulicy Kossaka w Bydgoszczy doszło do kradzieży rozbójniczej. Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszła para, która ukradła perfumy. Natomiast pracownik sklepu, który próbował ich powstrzymać, został przez nich zaatakowany. Finalnie sprawcy uciekli ze skradzionym towarem.

Sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zabezpieczyli materiał dowodowy, w tym zapis z monitoringu. Na podstawie analizy nagarnia wytypowali podejrzewaną parę.

W środę (6.04.2022) kryminalni przystąpili do działania i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę w jednym z mieszkań na bydgoskim Górzyskowie. 43-latek i jego partnerka zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Śledczy ze Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna dokonał przestępstwa w warunkach recydywy.

Następnie policjanci doprowadzili mężczyznę i kobietę do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast wobec 43-klatka wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt.

W piątek (8.04.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe dwa miesiące. Teraz może mu grozić znacznie wyższa kara.      

 

Powrót na górę strony