Wiadomości

Bydgoszczanin aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 13.04.2022

Patrol z bydgoskiego Błonia zatrzymał 20-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł towar w sklepie, a następnie zaatakował interweniującą ekspedientkę. Podejrzany podczas zatrzymania posiadał amfetaminę. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Wszystko miało swój początek w niedzielę (10.04.2022) późnym popołudniem, wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał zgłoszenie o kradzieży i ataku na pracownika sklepu w jednym z marketów przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Na miejsce przyjechał patrol. Obsługa sklepu pokazała funkcjonariuszom nagrania z monitoringu ze zdarzenia.

Okazało się, że sprawcą jest dobrze znany policjantom 20-latek. Jak się okazało, mężczyzna wszedł do sklepu i ukradł artykuły spożywcze. Następnie kopnął ekspedientkę, gdy ta zwróciła mu uwagę, aby odłożył skradziony towar. Policjanci zaczęli szukać napastnika, sprawdzając okoliczne ulice. Niestety w pobliżu zdarzenia mężczyzny już nie było. To też nie był koniec.  

Podejrzewany wpadł w ręce funkcjonariuszy następnego dnia (11.04.2022) późnym wieczorem, gdy przechodził w miejscu niedozwolonym przy ulicy Schulza w Bydgoszczy. Patrol rozpoznał mężczyznę. Ten na widok policjantów próbował wyrzucić z torby srebrne zawiniątko z białym proszkiem. 20-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (12.04.2022) śledczy z Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Następnie doprowadzili go prokuratury, gdzie prokurator po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (13.04.2022) sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe dwa miesiące.

Powrót na górę strony