Wiadomości

Bydgoska "drogówka" przyhamowała 18-latkowi młodzieńczą fantazję

Data publikacji 21.04.2022

Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki’ namierzyli 18-latka na przekroczeniu prędkości. Młody kierowca przekroczył prędkość o 83 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Uprawnienia nabył pod koniec stycznia.

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego kontrolując prędkość na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy namierzyli citroena poruszającego się ze znaczną prędkością. Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego dokładną prędkość. Wynik to 133 km/h w terenie zabudowanym, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kierowca auta został zatrzymany do kontroli. Podczas legitymowania okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 18-latek, który nabył uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B pod koniec stycznia. W związku z tym, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mundurowi zatrzymali elektronicznie młodemu kierowcy prawo jazdy. Nałożyli też na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.66 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony