Wiadomości

Recydywista odpowie za kradzież i włamania

Data publikacji 05.05.2022

Policjanci z Koronowa zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Mężczyzna okradł klientkę sklepu, a także włamał się między innymi do lokalu małej gastronomii. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wszystko zaczęło się od pod koniec kwietnia, wówczas koronowscy policjanci ustalili, że w jednym ze sklepów w Koronowie doszło do kradzieży portfela z zawartością pieniędzy oraz karty bankomatowej. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że sprawca kradzieży próbuje posłużyć się kradzioną kartą. Policjanci natychmiast udali się do jednego ze sklepów w Koronowie. Tam zatrzymali 40-latka. Mężczyzna został dowieziony do komisariatu.

Śledczy z Koronowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu łącznie trzy zarzuty dotyczące kradzieży portfela z zawartością, usiłowania kradzieży z włamaniem przy pomocy skradzionej karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Okazało się, że w połowie lutego włamał się też do domku letniskowego, skąd ukradł piec z butlą gazową oraz mikrofalówkę. Wszystkich przestępstw dokonał w warunkach recydywy. To jednak nie był koniec.

Dwa dni później koronowscy policjanci ustalili, że doszło do włamania do przyczepy kempingowej, w której mieści się lokal małej gastronomii w Koronowie. W tym przypadku podejrzenia padły również na 40-latka. Funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego na rynku w Koronowie. Znaleźli przy nim w plecaku 2 kilogramy sera, kilogram szarpanej wieprzowiny oraz kilogram ogórków. Wszystko pochodziło ze splądrowanej przyczepy.

Koronowscy śledczy przedstawili mu kolejny już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz może mu grozić znacznie wyższa kara bezwzględnego więzienia.

Nie wykluczone, że lista zarzutów może się wydłużyć, ponieważ do spraw 40-latka funkcjonariusze zabezpieczyli drabinę najprawdopodobniej pochodzącą z przestępstwa. W związku z tym, zwracamy się z prośbą do właściciela przedmiotu lub osób, które mogą pomóc w ustaleniu jego pochodzenia o kontakt osobisty z policjantami w Koronowie lub telefoniczny pod numerem telefonu 47 7521 200.

 

Powrót na górę strony