Wiadomości

Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich

Data publikacji 10.06.2022

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymali 42-latka. W jego mieszkaniu oprócz krzewów konopi zabezpieczyli też susz roślinny. Podejrzany usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może zajmować się uprawą konopi indyjskich. Policjanci wytypowali do sprawy 42-latka powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Kryminalni namierzyli jego miejsce zamieszkania i przystąpili do realizacji.

W środę (8.06.2022) wieczorem zauważyli podejrzewanego, gdy wychodził z budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze wylegitymowali go i udali się z nim do jego domu. Tam, w jednym z pokoi ujawnili plantację konopi indyjskich wraz z całą aparaturą potrzebną do jej uprawy. Łącznie zabezpieczyli 27 krzewów w różnej fazie wzrostu. Natomiast w kuchni zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym. 42-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania marihuany oraz jej uprawy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • policjant trzyma zatrzymanego
  • krzewy konopi indyjskich
  • krzewy konopi indyjskich

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.75 MB)

Powrót na górę strony