Wiadomości

Bydgoscy kryminalni zabezpieczyli pistolet z amunicją oraz narkotyki

Data publikacji 13.06.2022

Bydgoszczanin będzie odpowiadać za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz posiadanie narkotyków. 26-latka namierzyli kryminalni z bydgoskiej komendy. W jego domu zabezpieczyli pistolet z amunicją oraz amfetaminę i marihuanę. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może być w posiadaniu nielegalnej broni, a także zakazanych środków odurzających. Trop doprowadził ich do mieszkańca bydgoskich Wyżyn. Typowanym okazał się być 26-latek.

Funkcjonariusze przystąpili do działania i w piątek (10.06.2022) przed południem pojechali pod ustalony adres. Tam, zauważyli podejrzewanego i razem z nim weszli do jego miejsca zamieszkania. W trakcie przeszukania, w jednym z pokoi, policjanci znaleźli pudełko, w którym znajdował się pistolet, a także magazynek z dwoma sztukami amunicji.

Ponadto, zabezpieczyli plastikowy pojemnik z białym proszkiem, dwa woreczki z zielonym suszem, tabletki oraz żółte kryształki. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że susz to marihuana, a biały proszek to amfetamina. 26-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Z opinii biegłego wynika, że zabezpieczony pistolet to broń gazowa, na którą wymagane jest zezwolenie. Za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony