Wiadomości

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 kg marihuany

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ponownie uderzyli w podziemie narkotykowe. Tym razem zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Mężczyzna posiadał w domu ponad 3,5 kg marihuany. Narkotyki były spakowane w specjalnych hermetycznie zamkniętych opakowaniach. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy udowodnili niejednokrotnie swoją skuteczność w walce z narkobiznesem. Niemniej jednak, zdarza się czasami, że coś może jeszcze ich zaskoczyć. Tak było w tym przypadku, gdzie kilka kilogramów narkotyków zabezpieczyli u 68-latka.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki odurzające. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego i namierzenie jego miejsca zamieszkania.

W poniedziałek (13.06.2022) przed południem weszli na teren jednej z wytypowanych posesji. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, znaleźli trzy opakowania z marihuaną. Narkotyki były hermetycznie zamknięte w specjalnych opakowaniach. Do sprawy został zatrzymany 68-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Dzisiaj (15.06.2022) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Następnie oskarżyciel wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 68-latka na najbliższe trzy miesiące.  

 

Powrót na górę strony