Wiadomości

Kręci nas bezpieczeństwo!

Data publikacji 22.06.2022

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z włodarzami gminy Dobrcz zorganizowali piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” dedykowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz.

Festyn zorganizowany był na plaży w Borównie, gdzie ponad 15 stanowisk różnych służb mundurowych przybliżało najmłodszym wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz opowiadało w jaki sposób poszczególne zawody przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w wakacje.

Głównym celem festynu było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku podczas letnich wakacji. Pokazy policji wodnej z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z  WOPR-em wieńczyły całe wydarzenie i okazały się jedną z głównych atrakcji. 

Służby oraz zawody przyczyniające się do dbania o nasze bezpieczeństwo, po kolei przeprowadzały dzieci przez kolejne tajniki pracy oraz chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał moc upominków oraz gadżetów i dużo nowej wiedzy, która miejmy nadzieję przyczyni się do tego aby wakacje 2022 stały się najbezpieczniejszym wypoczynkiem od lat.

  • Profilaktyczny namiot policyjny., pod nim stoi policjantka, a przed nim inne osoby.
  • Policjant przygląda się osobie idącej w alkogoglach.
  • Policjanci i osoby przy policyjnym namiocie profilaktycznym.
  • Dzieci oglądają policyjnego quada. Obok stoi policjant. Jedno z dzieci siedzi na pojeździe.
Powrót na górę strony