Wiadomości

Festyn Osiedlowy na bydgoskich Piaskach

Data publikacji 28.06.2022

Na bydgoskim osiedlu Piaski odbył się coroczny Festyn Osiedlowy organizowany przez Społeczny Komitet Osiedla Piaski. Udział w nim wzięli bydgoscy policjanci.

Dzielnicowi wraz z Policjantką Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii ze śródmiejskiego komisariatu policjanci Ogniw Przewodników Psów Służbowych, Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, uświetnili swoją obecnością to przemiłe wydarzenie.

Mł. asp. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniała uczestnikom festynu o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.

Szczególnie najmłodsi mieszkańcy byli zafascynowani prezentowanym sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Również ich opiekunowie mieli niecodzienną okazję wcielić się w rolę policjanta zakładając elementy policyjnego umundurowania oraz wsiąść do radiowozu i zobaczyć świat zza szyby policyjnego auta. Policyjne motocykle i quady oraz „niebieska” motorówka stanowiły tło nie jednej fotografii. Radości nie było końca szczególnie dla dorosłych uczestników zabawy, którzy konkurowali w biegu pomiędzy pachołkami w „alkogoglach”.

Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą rozwiązując krzyżówki i rebusy na temat bezpieczeństwa, oraz prezentując umiejętności artystyczne w kolorowaniu ilustracji o bezpieczeństwie, za co oczywiście byli wynagradzani przez policyjnych przyjaciół.

Każdy chętny mógł również zrobić sobie pamiątkowe odciski palców, a właściciele jednośladów oznakować swoje rowery.

Obecność Polfinka - mięciutkiego, błękitnego przyjaciela policjantów i dzieci, dodatkowo wzmacniała atmosferę radości i łamania barier.

  • Policjant znakuje rower.
  • Policjantka i dziewczynka siedzą przy stole.
  • Polfinek i dzieci podczas festynu.
  • dziecko siedzi na motocyklu policyjnym. Przy nim stoi policjant.
  • Dzieci przymierzają elementy policyjnego umundurowania.
  • Policjanci przymierzają dzieciom kaski policyjne.
  • logo akcji
Powrót na górę strony