Wiadomości

Festyn Rodzinny „Radosne i bezpieczne wakacje” z bydgoskimi policjantami

Data publikacji 05.07.2022

W minioną sobotę (02.07.2022) na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo – Wystawienniczego odbył się Festyn Rodzinny pn. ,,Radosne i bezpieczne wakacje”, w którym wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci z tej okazji przygotowali stoiska profilaktyczne, na których najmłodsi uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym: robotem- wykorzystywanym m.in. do akcji policyjnych związanych z zabezpieczeniem/ przetransportowaniem niebezpiecznego ładunku, dronem, który służy m.in. do rejestrowania zdarzeń drogowych, sprzętem używanym podczas zabezpieczeń imprez masowych oraz z pojazdami służbowymi: radiowozem, quadem służącym do patrolowania terenów przywodnych na terenie miasta Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego, motocyklem z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy.

Dzieci i rodzice zostali zaangażowani do wspólnej zabawy: odpowiadania na pytania dotyczące bezpieczeństwa, rozwiązania krzyżówki pn. Policjant przyjaciel dziecka oraz wspólnego kolorowania obrazków związanych z nauką bezpiecznych zachowań.

Na wszystkich odwiedzających policyjne stanowisko czekały upominki w postaci odblasków, kredek, kolorowanek, zeszytów, farbek, cukierków i napojów.

Do udziału w zabawie zachęcał Policyjny POLFINEK, którego nie mogło zabraknąć w bydgoskim centrum.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się na co dzień doborem osób, które chcą wstąpić w szeregi Policji, mieli przygotowane ulotki, plakaty zawierające niezbędne informacje dla młodych kandydatów. Odwiedzający mieli okazję bezpośrednio porozmawiać na temat i dowiedzieć się jakie trzeba spełnić wymagania żeby zostać POLICJANTEM i jakie niezbędne dokumenty należy wypełnić i złożyć w bydgoskiej komendzie.

Następnie uczestnicy rodzinnego festynu zostali zaproszeni na pokaz wyszkolenia psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Komend Powiatowych Policji w Sępólnie Krajeńskim i Nakle nad Notecią. Powyższy pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a biorący w nim udział funkcjonariusze zostali nagrodzeni przez oglądających brawami. W rolę moderatora pokazu wcielił się asp. szt. Krzysztof Furmaniuk kierownik Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który opowiadał szczegółowo o każdym etapie pokazu zwracając przy tym uwagę na rodzaj użytego psa służbowego.

Wszystkim uczestnikom festynu życzymy słonecznych, wesołych, a przed wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

 

  • Polfinek i dzieci pozują do zdjęcia
  • Seniorki i Polfinek pozują do zdjęcia.
  • Policjanci i psy służbowe podczas pokazu na terenie zielonym.
  • Pokaz użycia policyjnego psa przy obezwładnianiu napastnika.
  • Policjant ruchu drogowego stoi przy służbowym motocyklu, obok niego stoi chłopiec. Na motocyklu siedzi drugi chłopiec.
  • Przed policyjnym namiotem profilaktycznym stoi motocykl policyjny. Na nim siedzi dziecko. Przy motocyklu stoi policjant.
  • Kobieta i dzieci oglądają robota pirotechnicznego.
  • Dzieci rozwiązują krzyżówki siedząc przy stoliku. Na jednym z krzeseł siedzi również kobieta.
  • Polfinek siedzi na policyjnym quadzie.
  • logo
Powrót na górę strony