Wiadomości

Policjanci z Bydgoszczy obchodzili swoje święto

Data publikacji 20.07.2022

W Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka bydgoskich policjantów z okazji obchodów Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali z tej okazji gratulacje, odznaczenia i awanse. Nie zabrakło słów podziękowania za rzetelność i zaangażowanie przekazanych przez gości, którzy swym przybyciem uświetnili uroczystość.

Wczoraj(19.07.2022) bydgoscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczysty apel odbył się w południe na Rynku w Starym Fordonie. W uroczystej zbiórce wzięli udział policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów. Obchody uświetnili przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, wśród których nie zabrakło m.in.: Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Michała Sztybel.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu w Bydgoszczy nadinsp. Piotrowi Leciejewskiemu głos zabrał Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Witold Markiewicz, który przywitał wszystkich zebranych i przekazał funkcjonariuszom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na polu zawodowym oraz w życiu prywatnym.

Następnie Komendanci oraz Wojewoda wręczyli wyróżnionym policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. W garnizonie bydgoskim awans w stopniu otrzymało 378 policjantów. 28 w korpusie oficerów, 149 w korpusie aspirantów, 144 w korpusie podoficerów oraz 57 w korpusie szeregowych Policji.

Podczas uroczystości policjanci otrzymali medale, odznaczenia i nagrody w uznaniu szczególnych zasług służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego wyróżnił dwóch funkcjonariuszy brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.

Po tej części uroczystości głos zabrali: Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pan Michał Sztybel, Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego mł. insp. Piotr Kujawa i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski, którzy w swych wystąpieniach podziękowali policjantom za trud, zaangażowanie i oddaną służbę.

Awansowanym i odznaczonym gratulujemy!!!

Główne uroczystości poprzedziło złożenie, przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, kwiatów pod pomnikiem Ofiar Wojny 1939-1945 Poległym i Pomordowanym za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Natomiast w godzinach porannych Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy wraz ze swoimi Zastępcami oraz Przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego złożyli kwiaty pod Kamieniem Pamięci ku czci poległych policjantów w służbie Rzeczypospolitej Polskiej z terenu województwa kujawsko-pomorskiego znajdującym się przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Powrót na górę strony