Wiadomości

Dron obserwował zachowanie kierowców przy przejściu dla pieszych

Data publikacji 11.08.2022

Policyjny dron obserwował przejście dla pieszych na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Urządzenie w tym miejscu rejestrowało zachowania kierowców. Policjanci z bydgoskiej „drogówki” rozliczali tych, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Nadal jeszcze nie wszyscy wiedzą, że należy ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych, czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście.

Podczas dwugodzinnych działań, policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego, kolejny raz wykorzystali drona. Urządzenie świetnie sprawdza się do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. Funkcjonariusze ponownie pojawili się na ulicy Wyszyńskiego w pobliżu przejścia dla pieszych. Przypomnijmy, że ulica Wyszyńskiego w Bydgoszczy to bardzo ruchliwa ulica, która wchodzi w skład drogi krajowej nr 5, przebiegającej przez miasto.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 11 wykroczeń. Nałożyli siedem mandatów na łączna kwotę 6500 złotych i sporządzili dwa wnioski o ukaranie. Natomiast w dwóch przypadkach zastosowali pouczenie.

Policjanci „drogówki” zapowiadają kolejne kontrole.

Pliki do pobrania

  • 192.87 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony