Wiadomości

Policyjny dron ponownie wzbił się w powietrze

Data publikacji 16.08.2022

Przejścia dla pieszych ponownie były pod okiem funkcjonariuszy z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego. Mundurowi do obserwacji wykorzystali policyjnego drona. Niestety posypały się mandaty karne.

Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, prędkość czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Podczas działań, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Ośmiu z nich ukarali mandatem karnym, wobec jednego kierowcy sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast w trzech przypadkach zastosowali pouczenia.

Oczywiście tego typu działania będą kontynuowane, a kierowcy popełniający wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony