Wiadomości

"Wywiadowcy" namierzyli 24-latka z narkotykami i nielegalną bronią

Data publikacji 22.08.2022

Bydgoscy „wywiadowcy” zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie broni. Policjanci namierzyli mężczyznę na jednym z bydgoskich parkingów przysklepowych. 24-latek miał schowane w bieliźnie woreczki z kryształkami 2C-B. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli jeszcze w jego aucie pistolet gazowy.

W piątek (19.08.2022) wieczorem patrol bydgoskich „wywiadowców” zauważył na ulicy Kossaka w Bydgoszczy mężczyznę, który nerwowo rozglądał się wsiadając do pojazdu marki BMW. Policjanci postanowili sprawdzić mężczyznę. Funkcjonariusze wylegitymowali go i sprawdzili.

W trakcie interwencji okazało się, że 24-latek posiada schowane w bieliźnie narkotyki w postaci kryształków. Co więcej, w trakcie przeszukania auta, policjanci w bagażniku znaleźli pistolet z magazynkiem. Wszystko wskazywało na to, że jest to broń gazowa, na którą wymagane jest pozwolenie. 24-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Tam, funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki z kryształkami. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to zakazany środek psychotropowy 2C-B. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut posiadania narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni. Wstępna opinia biegłego wykazała, że na pistolet wymagane jest pozwolenie.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił zastosować wobec 24-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Powrót na górę strony