Wiadomości

Agresor wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 23.08.2022

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał 28-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna bez powodu zatrzymywał auta na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Jedno z nich uszkodził kopiąc w drzwi. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od nocnych zgłoszeń, jakie otrzymywał dyżurny z bydgoskiego Szwederowa. Z przekazywanych informacji wynikało, że na ulicy Toruńskiej agresywny mężczyzna demoluje pojazdy. Na miejsce został skierowany patrol.

Tam, funkcjonariusze zastali zgłaszających, w tym pokrzywdzonego. Z ich relacji wynikało, że byli świadkami agresywnego zachowania mężczyzny, który uszkadzał zaparkowane pojazdy. Natomiast pokrzywdzony jadąc autem był zmuszony zwolnić, gdy zauważył agresora biegnącego w jego kierunku. Ten natomiast podbiegł do pojazdu i kopnął w drzwi samochodu powodując wgniecenie.

Świadkowie wskazali funkcjonariuszom sprawcę, który znajdował się nieopodal. Mundurowi natychmiast ruszyli w jego kierunku. Mężczyzna był agresywny i nie stosował się do wydawanych poleceń. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony