"Bezpieczna droga do szkoły"- zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych
"Bezpieczna droga do szkoły" to ważny temat, który policyjny profilaktyk oraz dzielnicowy z komisariatu na Szwederowie podjęli z uczniami klas pierwszych rozpoczynającymi naukę w Szkole Podstawowej przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy.
Przedstawiciele Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo w związku z rozpoczęciem roku szkolnego spotykają się z najmłodszymi uczniami, aby rozmawiać z nimi na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". Wszystko po to, by ich pierwsze kroki skierowane do placówki były zawsze rozważne i zgodne z zasadami ruchu drogowego.
Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej wspólnie z najmłodszymi, oglądając scenki, analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Pierwszoklasiści dzielili się spostrzeżeniami na temat tego, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny.
Najbardziej atrakcyjną i praktyczną częścią spotkania było wyjście uczniów na przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu Szkoły, gdzie pod opieką funkcjonariusza ćwiczyli przechodzenie na drugą stronę jezdni.
Najmłodsi podczas spotkania wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa – zarówno w teorii jak i - co najważniejsze- w praktyce.
Zajęcia o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą realizowane także w innych placówkach oświatowych w podległym rejonie.
Spotkanie z pierwszoklasistami było także okazją do rozmowy na temat różnych zagrożeń, z którymi spotykają się najmłodsi- zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Chellenge- bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży to kolejny obszar, który omówiono z uczniami. Wyzwania, które propagowane przez internetowych idoli wzywają najmłodszych do zachowań często ryzykownych, niekiedy zagrażających życiu i zdrowiu nie uszły uwadze prowadzących. Temat ten został poruszony również z rozmowie z pedagogiem, aby pracownicy szkoły, będący najbliżej uczniów wyczuleni byli na zagrożenia, które pojawiają się w sieci.