Wiadomości

Roadpol Safety Days z bydgoskimi policjantami

Data publikacji 21.09.2022

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy uczestniczyła dzisiaj (21.09.2022) w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności związanego Roadpol Safety Days czyli tzw. wizją zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Do działań policjanci zaprosili przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego.

Naszym celem jest dążenie do podnoszenia świadomości społecznej o tym jak ważne jest zapobieganie wypadkom i zdarzeniom drogowym. Chcemy żeby każdy wiedział, że umyślne łamanie zasad ruchu drogowego może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia. Każdy kierujący wsiadając do samochodu, na rower czy hulajnogę powinien brać odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowca samochodu prowadząc ponad tonowy pojazd musi wiedzieć, że podczas wypadku czy potrącenia człowiek nie ma szans z taką masą – może stracić zdrowie, a nawet życie. Obowiązek zachowania rozwagi i trzeźwości dotyczy tak samo rowerzystów i użytkowników hulajnóg.

Podczas działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, dokonywali kontroli stanu trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego samochodów. Następnie policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, umożliwili kierującym wypróbowanie alkogogli i narkogogli – okularów symulujących obraz jaki widzi osoba pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych. Był słodki poczęstunek dla kierujących jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz upominki: apteczki samochodowe, trójkąty ostrzegawcze i odblaski od Polskiego Związku Motorowego.

  • Policjant, a w tle kontrolowane przez policjantów ruchu drogowego auto.
  • Kobieta w alkogoglach pokonuje slalom pod okiem policjanta.
  • Uczestnicy akcji podczas rozmowy.
  • Mężczyzna w alkogoglach pokonuje slalom pod okiem policjanta.
  • Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli auta.
Powrót na górę strony