Wiadomości

Dobiega końca policyjna akcja „Wszystkich Świętych” na drogach powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez 6 dni na drogach naszego miasta i całego powiatu prowadzili akcję „Wszystkich Świętych”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg, szczególnie w rejonie nekropolii oraz na drogach dojazdowych. W tych dniach na drogach naszego miasta i powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych.

Trwająca w tym roku 6 dni akcja „Wszystkich Świętych” to czas wytężonej pracy policjantów w całym kraju. Rozpoczęła się już w miniony piątek (28.10.22), a kończy się dzisiaj (2.11.22). Przez ten cały czas bydgoscy policjanci byli obecni w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych dbając o bezpieczeństwo osób chcących odwiedzić groby najbliższych.

W czasie kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, a także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

W czasie akcji na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Policjanci odnotowali 84 kolizje, a także ujawnili 44 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, w tym 16 to nietrzeźwi kierujący samochodami. 

Bydgoscy policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną i dostosowaną do warunków na drodze jazdę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.75 MB)

Pliki do pobrania

  • 190.01 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony