Wiadomości

Komisariat Policji w Koronowie upamiętnił Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Wczoraj (20.11.2022) przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to czas refleksji i pamięci o tych, którzy stracili życie na drodze. Komisariat Policji w Koronowie postanowił włączyć się w światowe działania.

W trzecią niedzielę listopada policjanci pionu prewencji z Komisariatu Policji w Koronowie, przy wsparciu PZMot Bydgoszcz oraz Banku Spółdzielczego w Koronowie reprezentowanego przez Panią Dyrektor Dorotę Jaworską, podczas kontroli drogowych apelowali o rozsądek oraz rozwagę na drodze. Każdemu skontrolowanemu kierującemu przekazywali upominki związane z bezpieczeństwem na drodze: trójkąt bezpieczeństwa, kamizelkę odblaskową oraz apteczkę samochodową. Rozdane prezenty mają przypominać o bezpieczeństwie i pomagać w sytuacjach zagrożeń na drodze.

Z roku na rok rośnie liczba osób i instytucji, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, to dzień który ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin, a jednocześnie ma być dniem stanowiącym odpowiedź na wielką potrzebę ofiar wypadków drogowych o upowszechnianiu ich straty i cierpienia. Rolą Policji jest natomiast uświadomienie jak największej ilości uprawnionych do kierowania osób o tym że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni na drodze!

Powrót na górę strony