Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli na targowisku "podróbki"

Data publikacji 21.11.2022

Dwóch mężczyzn wpadło z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska na bydgoskich Wyżynach. Handlarze sprzedawali nieoryginalną odzież oraz obuwie po niższych cenach. Usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem prawa o własności przemysłowej.

Wczoraj (20.11.2022) kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny namierzyli na bydgoskim targowisku dwóch mężczyzn oferujących do sprzedaży podrobione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli na dwóch stoiskach nielegalny towar.

Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami rożnych markowych firm. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka.

Natomiast na drugim stoisku, 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 217 par obuwia.

Oczywiście mężczyźni wszystkie produkty oferowali do sprzedaży za bardzo niską cenę.

29 i 22-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

  • rozłożone obuwie leży na kartonach na korytarzu przy ścianie
  • otwarty bagażnik samochodu. W środku po sam sufit znajdują się poukładane pudełka od butów
  • torby z rzeczami leżą na ziemi. Na jednej torbie leży przerzucona kurtka
  • pojedyncze buty leżą na pudełkach od butów
  • rożnego rodzaju odzież leży rozłożona na stoisku
  • jedna para spodni dresowych leży rozłożona na stole, obok leżą zapakowane rzeczy w folie
Powrót na górę strony