Wiadomości

Odwiedziny śródmiejskich dzielnicowych w Przedszkolu nr 1 w Osielsku

Data publikacji 22.11.2022

Aspirant Łukasz Ratajczak i aspirant Mariusz Sieńko z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście wybrali się z wizytą do małych podopiecznych z Przedszkola nr 1 w Osielsku. Odwiedziny policjantów miały na celu zapoznanie i przybliżenie maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wizyta ta miała szczególne znaczenie, ponieważ podjęte zostały istotne tematy. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom między innymi jak ważne jest prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, jak należy poruszać się po ulicy żeby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji. Zwrócono im uwagę jakich zachowań powinny się wystrzegać.

Mundurowi uczyli również najmłodszych jak w razie potrzeby mają wezwać pomoc. W tym celu przypomniano czym jest numer 112.

Przedszkolaki dowiedziały się także jak należy zachować się wobec osób obcych.

Dzięki prelekcji oraz zaangażowaniu gości, dzieci po takiej wizycie zdobyły ważne wiadomości, które na pewno przyczynią się do ich bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i w kontakcie z osobami nieznajomymi.

Maluchy entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach, a dzięki takim spotkaniom zdobyły wiedzę oraz świadomość, że pouczenia policjantów są cennymi radami.

  • policjant i dzieci podczas nauki przy pomocy Autochodzika
  • dzieci w autochodzikach, policjant rozmawia z dziećmi
  • uczestnicy spotkania podczas prelekcji policjanta
Powrót na górę strony