Wiadomości

Śródmiejscy policjanci z wizytą w Przedszkolu im. Dzieciątka Jezus

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu st. asp. Piotr Bajlak, mł. asp. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz oraz profilaktyk Izabela Adamczak-Trzaskalska wybrali się z wizytą do Przedszkola im. Dzieciątka Jezus przy ul. Ornej 6 w Bydgoszczy.

Wizyty w przedszkolach to jeden z głównych elementów edukacji o bezpieczeństwie. Prawidłowe zachowania kształtuje i uzyskuje się już od najmłodszych lat. Odwiedziny policjantów miały na celu zapoznanie i przybliżenie maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zawodu policjanta.

Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym, jak ważne jest prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, jak odczytywać sygnalizację świetlną. Zwrócono im uwagę, jak należy zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. W tym celu policjanci przypomnieli numery alarmowe.

Wizyta funkcjonariuszy zawsze jest jest dużym przeżyciem dla maluchów, a zawód policjanta jest intrygujący. Dzieci chętnie wysłuchały czytaną im książeczkę o policjancie, która przybliżyła im specyfikę służby.

Mundurowi skupili uwagę maluchów na kształtowaniu świadomości, że policjant to osoba, do której bez chwili zawahania mogą zwrócić się o pomoc. Podczas spotkania dzieci poznały nie tylko policyjną pracę, ale i miały możliwość przymierzenia elementów umundurowania. Dzięki temu mogły poczuć jak prawdziwy funkcjonariusz oraz oswoić się z mundurem.

Druga część spotkania odbyła się przed budynkiem przedszkola. Na dzieci czekał radiowóz policyjny. Możliwość obejrzenia go z bliska sprawił maluszkom ogromną radość, a zrobione zdjęcia będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Na koniec maluchy otrzymały upominek w postaci odblasków przekazanych przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

  • Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi wykorzystując do tego plansze z kolorami świateł oraz matę imitującą przejście dla pieszych. Dookoła siedzą dzieci, a jedno z nich stoi przy macie.
  • Policjant pokazuje dzieciom magiczna tubę.
  • Policjantka wykonuje dzieciom pamiątkowe odbitki palca. Wszyscy siedzą przy ławce.
  • zdjęcie grupowe na tle radiowozu zaparkowanego przy placówce
  • policjant wręcza dziecku odblask
  • policjant rozdaje dzieciom odblaski
  • zdjęcie grupowe w sali przedszkola
  • dzieci w szeregu stoją przy macie imitującej przejście dla pieszych, obok nich stoi kobieta
Powrót na górę strony