Wiadomości

Bezpieczne zimowe zabawy w Komisariacie Policji w Koronowie

Data publikacji 30.11.2022

Komisariat Policji w Koronowie zorganizował profilaktyczne zajęcia w Szkole Podstawowej w Kotomierzu oraz w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Samsiecznie, mające na celu uzmysłowienie milusińskim o zagrożeniach, jakie w ferworze zimowych zabaw mogą na nich czyhać.

Dzielnicowi z terenu gminy Sicienko mł. asp. Natalia Borowiec, asp. Waldemar Wełniak oraz st. asp. Janusz Wojtczak rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. W ich rozmowę wplotła się też wzmianka o zawodzie policjanta, gdyż przedszkolaki były bardzo ciekawe, co policjant nosi na pasie policyjnym oraz czym zajmuje się dzielnicowy.

Natomiast równolegle w Szkole Podstawowej w Kotomierzu asp. Sandra Mindak uczulała uczniów klas I-III co robić, gdy wchodzimy na lodowisko, a lód na nim zacznie pękać. Przypomniała o miejscach, gdzie nie należy zjeżdżać na sankach oraz czego nie można umieszczać w kulkach śniegu. Dzieci wsłuchiwały się z ciekawością w podawane przykłady oraz zadawały mnóstwo pytań.

Obie pogadanki zakończyły się wielkimi brawami oraz szerokim uśmiechem uświadomionych pociech, które mamy nadzieję ostrożniej będą podchodzić do wspólnych zabaw na śniegu.

Powrót na górę strony